Grupa wsparcia dla osób trzeźwiejących  Lotos

Grupa wsparcia dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych. 

Dla osób, które odbyły terapię uzależnień lub są w jej trakcie. 

W tej chwili spotkania grupy są zawieszona ze względu na wyjazdy uczestników. Jeśli masz jakieś pytania, potrzebujesz pomocy lub chciałbyś wziąć udział 

w spotkaniach 

w przyszłości – napisz na adres kontaktowy.

 Symbolem naszej grupy jest kwiat lotosu. 

W psychologii kwiat lotosu symbolizuje siłę oporu psychologicznego, jako umiejętności przekształcania przeciwności losu w potencjał. O wschodzie słońca wznosi się ponad brudną wodą 

i wtedy żaden brud do niego nie przywiera.

Założenia funkcjonowania grupy: 


1. Grupa przeznaczona jest dla osób, które odbyły terapię lub są w jej trakcie. 

2. Jest otwarta światopoglądowo, choć w pewnej mierze korzysta z metod praktyki zen. Jest to możliwe ponieważ Buddyzm Zen nie zajmuje się pojęciem religii czy Boga, a jedynie problemami świadomości i umysłu. 

3. Nie jest grupą terapeutyczną, a jedynie wspomagającą terapię. Oparta jest jednak o wiedzę i zasady panujące na grupach terapeutycznych. Nie jest częścią Katowickiego Ośrodka Zen Szkoły Kwan Um, ale korzysta z jego gościnności.

4. Uczestnictwo w grupie jest bezpłatne, ale mile widziane są dobrowolne składki na kawę i herbatę czy media zużyte w trakcie spotkań (w zależności od sytuacji finansowej uczestnika). 

Więcej informacji w Regulaminie Grupy

kontakt:  e-mail: grupa.wsparcia108@gmail.com

Regulamin Grupy Wsparcia

1. Na spotkania przychodzimy trzeźwi (minimum 24 h abstynencji).

2. Nie pouczany, nie oceniamy wypowiedzi innych. Dajemy jedynie informacje zwrotne, czyli co poczuliśmy, jak odebraliśmy  wypowiedź. 

3. Mówimy tyle ile chcemy i możemy powiedzieć, ale jesteśmy szczerzy i uczciwi wobec innych uczestników (lepiej powiedzieć mniej niż kłamać). 

4. Nie uprawiamy „kombatanctwa” – nie wspominamy naszych „imponujących i barwnych” przygód z okresu picia lub ćpania (barwne to one były tylko wtedy i tylko dla nas nie zaś dla ludzi trzeźwych). 

5.    Jesteśmy dla siebie życzliwi ponieważ się potrzebujemy i wspieramy w trzeźwieniu, każdy wnosi swój indywidualny i cenny wkład.