Jeżeli chcesz nauczyć się medytacji lub rozpocząć systematyczną praktykę z istniejącą w Polsce od 40 lat i godną zaufania grupą oraz ustalić jej regularny rytm lub czujesz, że w Twojej dotychczasowej praktyce medytacji brakuje głębi i pierwotnego kontekstu, zapraszamy na Aleje Ujazdowskie do Zaczarowanego Ogrodu na Środy z Medytacją w Mieście.

Odbywają się one w miejskiej sali Dharmy naszego Warszawskiego Ośrodka Zen mieszczącego się w Falenicy na przedmieściach.

 

Zaczynamy w nowym miejscu i zapraszamy nowych ludzi!

Praktyka medytacji w Szkole Zen Kwan Um jest praktyką samej esencji czystego umysłu – treningiem skupienia, spokoju, mądrości i współczucia – ponad tradycjami, religijnymi sporami i podziałami.

 

GDZIE: Zaczarowany Ogród [https://www.facebook.com/ZaczarowanyOgr], ul. Jazdów 3/17

KIEDY: każda środa, 18:30 – 20:10

PLAN: Śpiewy, dwie rundy siedzenia (30 min) plus wspólna herbata

KTO:

  • Początkujący i zaawansowani, z doświadczeniem i bez
  • Nowe osoby, które potrzebują wprowadzenia, prosimy o kontakt z Joasią 604 901 604 lub Grześkiem 693 354 270 (zostaw sms z prośbą o kontakt), by umówić się 20 minut przed rozpoczęciem
  • Członkowie i sympatycy Szkoły Zen Kwan Um
  • Mieszkańcy Świątyni Głównej – by zintegrować cały Warszawski Ośrodek niektórzy mieszkańcy wspólnie dojeżdżają z Falenicy

CZEGO SIĘ DOWIESZ?

  • poznasz formy i metody praktyki: jak utrzymać właściwą pozycję ciała i koncentrację umysłu, jak oddychać
  • czym jest umysł “nie wiem” i podstawowe pojęcia koreańskiego buddyzmu zen

CZEGO DOŚWIADCZYSZ?

  • medytacji siedzącej, medytacji śpiewu i dźwięku oraz medytacji w ruchu
  • obserwacji swojego umysłu, tego co się w nim pojawia
  • klimatu wspólnoty praktykujących i środowiska duchowo zorientowanych ludzi

AUTORYZACJA LINII: Mistrz Zen Seung Sahn, 78 patriarcha największego koreańskiego zakonu zen Chogye, nauczyciel prowadzący: Mistrz Zen Joeng Hye (Andrzej Piotrowski) oraz nauczycielka rezydentka Mistrzyni Zen Bon Shim (Aleksandra Porter)

CO ZABRAĆ: Luźne spodnie do kostek do siedzenia, skarpetki.

CO POTEM: Na przedmieściach, w Falenicy organizujemy też codzienne praktyki od 18:30 do 20:00 oraz niedzielne siedzenia z obiadem od 11:00 do 13:00

DOJAZD: Trzeba dojechać do placu na Rozdrożu i na tyłach Parku Ujazdowskiego przejść kawałek wzdłuż domków, potem jest poprzeczna dróżka i już zaraz jedyna większa na tym osiedlu ulica, to jest ul. Jazdów. Nasz drewniany domek ma numer 3/17. Można tez iść od ulicy Pięknej, od szkoły podstawowej, która znajduje się tam w sąsiedztwie Ambasady Francuskiej i tam skręcić w prawo.

WIĘCEJ O NAS: https://www.facebook.com/warsawzencenter/ oraz www.zen.pl

WSTĘP WOLNY. Dziękujemy za dobrowolne datki.